Kaplica Wieczystej Adoracji w Ciechanowie
pw. Św. Jana Pawła II

 

Zapisy na stronie Kaplicy:
https://adoremustechriste.pl/pl/ciechanow

 

8 grudnia 2022r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie odbyła się inauguracja Kaplicy Wieczystej Adoracji pw. św. Jana Pawła II. To pierwsza taka kaplica w diecezji płockiej, gdzie adoracja Najświętszego Sakramentu trwa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Powstała z inicjatywy osób świeckich, a główne intencje kaplicy to „O pokój na świecie, o pokój w ojczyźnie Polsce i o pokój serc”. Uroczystość rozpoczęła się uroczystym aktem zawierzenia Jezusowi przez ręce Maryi, dokonały go osoby uczestniczące w 33-dniowych rekolekcjach. Mszy św. przewodniczył biskup płocki Szymon Stułkowski.

Biskup zaznaczył, że w archidiecezji poznańskiej powstały do tej pory trzy takie kaplice. To też był pomysł ludzi świeckich i „znak działania mocy Bożej”. Duch Święty „potrafi zaskoczyć, poruszając serca”. Maryja adorowała Jezusa aż po krzyż, zapewne także wtedy, gdy zmartwychwstał, „Ona uczy, jak trwać przy Jezusie”. Podziękował za gotowość trwania przy Jezusie Eucharystycznym w kaplicy: – Ta kaplica powinna trwać do końca świata, aż Jezus przyjdzie powtórnie. To wezwanie do nawrócenia, do poświęcenia czasu, by być przed Jezusem. Im bardziej będziemy wchodzić w proces nawrócenia, tym bardziej będziemy przemieniać świat, bo świat zmienia się przez nasze życie. Będziemy w tym miejscu wyciągać rękę po pokój, a tym pokojem jest Książę Pokoju Jezus Chrystus, tak blisko z nami w Eucharystii – zaakcentował biskup. Podziękował też Maryi Niepokalanej za to, że „otworzyła całą siebie na Boga” i że wstawia się za ludźmi, aby walczyli o swoją świętość.

Jan Jóźwiak, proboszcz ciechanowskiej parafii, podziękował świeckim koordynatorom tego przedsięwzięcia z Ciechanowa i Poznania, a także księżom proboszczom za współpracę w przygotowaniu wiernych do udziału w dziele: – To wielka tajemnica wiary. Mam nadzieję, że nie zmarnujemy tej wielkiej, cudownej łaski – powiedział duszpasterz.

Mariusz Drapikowski przekazał monstrancję i wręczył certyfikat organizacji Communita Regina della Pace – Stowarzyszenie Królowej Pokoju. Tym samym kaplica została włączona do sieci miejsc na świecie, gdzie trwa modlitwa adoracyjna przed Najświętszym Sakramentem w intencji pokoju w ludzkich sercach i na całym świecie.

Do adoracji Najświętszego Sakramentu zgłosiło się 350 osób z Ciechanowa, okolic i innych miejsc w diecezji. Wsparcia w powstaniu kaplicy udzielili przedstawiciele Fundacji Adoremus Te Christe.
“Adoremus Te Christe”, z łaciny: “Adorujemy Ciebie Chryste”- to nazwa dzieła tworzenia kaplic wieczystej adoracji, która trwa 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Inspiracją dla dzieła tworzenia kaplic wieczystej adoracji jest doświadczenie Zgromadzenia Misjonarzy Najświętszej Eucharystii, którego charyzmatem jest apostolat adoracji Najświętszego Sakramentu.

Asystentem kościelnym Fundacji Adoremus Te Christe jest ksiądz Maksymilian Kamza. Proboszcz parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty w Świerczynie (Archidiecezja Poznańska).

Więcej informacji na stronie adoremustechriste.pl

Zachęcamy do zapisania się na jedną godzinę adoracji w tygodniu
w Kaplicy Wieczystej Adoracji
pw. św. Jana Pawła II w Ciechanowie (ul. Maksymiliana Kolbego 39)
https://adoremustechriste.pl/pl/ciechanow

Jeśli doświadczyłeś osobistego spotkania lub otrzymałeś łaski dzięki
Adoracji Najświętszego Sakramentu,
zachęcamy do podzielenia się świadectwem.
https://adoremustechriste.pl/pl/zloz-swiadectwo

 

Odwiedź stronę Kaplicy na FB:
https://www.facebook.com/people/Kaplica-Wieczystej-Adoracji-w-Ciechanowie/100083208136494/

Całodobowa transmisja z Kaplicy:
https://www.youtube.com/@kaplicawieczystejadoracji/streams

Odwiedź w serwisie Instagram:
https://www.instagram.com/kaplica_wieczystej_adoracji/

Witamy!

Witamy na stronie Parafii Matki Bożej Fatimskiej
w Ciechanowie!

Adres parafii:
ul.Maksymiliana M. Kolbe 39
06-400 Ciechanów
woj. mazowieckie
Dekanat:
ciechanowski-zachodni
tel. 23 672 46 66
e-mail: fatimskaciechanow@wp.pl

Numer konta parafii:
11 8213 0008 2001 0018 5143 0001

Nabożeństwa

Niedziela:
g.8.00, 10.00, 12.00, 18.00
Dzień powszedni:
g.7.00 i 18.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
czwartki 18:30-19:30
Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca
g.9.00
Apel Fatimski:
Każdego 13. dnia miesiąca
maj – październik g.19.00

Msza za Ojczyznę:
ostatnia niedziela miesiąca g.18:00

Kancelaria parafialna:
Czynna pon.- piąt.
godz.: 16.00-17.00