II Niedziela Adwentu – 04.12.2022 r.

1. Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Szymona Stułkowskiego i uroczyste rozpoczęcie adoracji wieczystej w kaplicy św. Jana Pawła II, w pierwszym w Polsce kościele poświęconym św. Janowi Pawłowi II, w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie odbędą się 8 grudnia 2022 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 19:00. Szczególną intencją tej adoracji będzie modlitwa o pokój na świecie, o pokój w naszej Ojczyźnie i o pokój w naszych sercach.
  2. W II niedzielę Adwentu, w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych, obchodzimy XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziś zbieramy ofiary do puszek na ten cel. Bóg zapłać.
  3. W Adwencie zapraszamy w poniedziałki, środę i sobotę na Mszę św. roratnią o godz. 7:00.
  4. Zachęcamy do nabywania świec Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Mała świeca 10 zł, większa 15 zł. Niech ta świeca zapalona na wigilijnym stole będzie wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi.
  5. Zachęcamy do zakupy płyty z piosenkami patriotyczno-religijnymi stworzonej przez Stowarzyszenie Polska Dwóch Serc w cenie 50 zł. Na płycie jest wiele pieśni eucharystycznych, które pomogą nam jeszcze lepiej przygotować się do adoracji. Cała kwota ze sprzedaży będzie cegiełką na ogrzewanie naszego kościoła i kaplicy wieczystej adoracji.
  6. Pan Organista będzie roznosił opłatek na stół wigilijny: Wtorek — Plater, Jureckiego, Puławskiego, Lelewela; Środa – Kurpińskiego, Traugutta, Szymanowskiego, Sempołowskiej, Czwartek – Widna, Czarnieckiego; Piątek – Niechodzka, Niechodzin, Nużewska; Sobota — od 10:00 Gąski, od 19:00 – Graniczna; Przypominamy, że ofiary złożone z tej okazji, są naszym podziękowaniem za jego pracę w naszej parafii.
  7. Szkoła Muzyczna I stopnia w Przasnyszu oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie zapraszają na krótki koncert organowy w wykonaniu Uczniów Szkoły Muzycznej I st. w Przasnyszu, z klasy organów Rafała Witkowskiego. W programie utwory: Pachelbela, Mozarta, Podbielskiego, Żeleńskiego, Younga. Niedziela (dzisiaj), 4 grudnia br., po Mszy św. o godz. 12:00. Kościół parafii M. B. Fatimskiej w Ciechanowie, ul. Kolbego 39.
  8. W dniach od 18 do 25 lutego 2023 r. organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Ziemi Świętej. Chętni mogą zgłaszać się do ks. proboszcza. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  9. Za tydzień po każdej Mszy św. obędzie się kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup aparatu umożliwiającego oddychanie dla Natalii Drążkiewicz, jedenastoletniej dziewczynki cierpiącej na zagrażające życiu bezdechy nocne.
  10. W zakrystii jest do nabycia tygodnik „Gość Niedzielny”.

g.7.00 i 18.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu: