VI Niedziela Wielkanocna – 22.05.2022 r.

1. Mamy do odczytania słowo Biskupa Płockiego, Piotra Libery. Posłuchajmy:

Kochani Diecezjanie!

Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, w dniu 3-5 czerwca br. odbędą się trzydniowe obchody, związane z zakończeniem Roku „Rodzina Amoris laetitia”. W Grodzie Krzywoustego będziemy z tej okazji gościć Polską Federację Stowarzyszeń Rodzin Katolickich, założona w stolicy naszej diecezji w 1993 r.

Serdecznie zapraszam do włączenia się we wspólne świętowanie. Słowo zachęty do przybycia do Płocka kieruję szczególnie do rodzin. Podczas Diecezjalnego Święta Rodziny dnia 5 czerwca br., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, liczę na obecność rodziców, dzieci, babci i dziadków, a także duszpasterzy, katechetów, wychowawców i osób konsekrowanych. Uroczystość rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 11.30 w Bazylice Katedralnej,
a następnie w radosnym, dziesiątym już Marszu dla Życia i Rodziny, przejdziemy do ogrodu Wyższego Seminarium Duchownego, by w czasie festynu dziękować Bogu za dar życia i nasze rodziny. Zaproszenia pisemne
ze szczegółami zostały przekazane do każdej parafii naszej diecezji.

Wszystkich Diecezjan ogarniam moją modlitwą i pamięcią. Przyjmijcie życzenia wstawiennictwa Królowej Rodzin na zmagania codzienności oraz pasterskie błogosławieństwo, którym obejmuję również chorych, cierpiących
i przeżywających różne trudności życia małżeńskiego i rodzinnego. Niech czuwa nad Wami Ukrzyżowany i Zmartwychwstały Pan!

Płock, dnia 22 maja 2022 r.

Wasz Biskup Piotr

1. W naszej parafii odbywa się dzisiaj wizytacja kanoniczna.
    E. Ks. Biskup Mirosław Milewski w czasie Mszy świętej o godz. 10:00 udzieli/ł dzieciom klas trzecich szkół podstawowych Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. będzie pamiątkowa sesja zdjęciowa z poszczególnymi klasami. O godz. 12:00 w czasie Mszy św. ingresowej, którą Ksiądz Biskup będzie sprawował w intencji naszej parafii, osobiście sprawozdanie złoży
    ks. proboszcz wraz z pisemnymi sprawozdaniami z poszczególnych grup
    parafialnych.
  2. Dzisiaj o godz. 10:00 odbędzie się/odbyła się Uroczystość I Komunii św.
  • Serdecznie dziękujemy J. E. Ks. Biskupowi Mirosławowi Milewskiemu,
    że zechciał uczestniczyć w uroczystościach pierwszokomunijnych i za to,
    że udzielił sakramentu Eucharystii dzieciom klas trzecich szkół podstawowych. Jest to również historyczna chwila dla całej naszej parafii, która przeżywała niedawno ćwierćwiecze swojego istnienia.
  • Dzieciom życzymy, aby zawsze były wierne Jezusowi i cieszyły się Jego
    błogosławieństwem. Rodzicom dziękujemy za troskę o dzieci, za chrześcijańskie wychowanie. Katechetom i ks. Marcinowi za trud przygotowania dzieci.
    Za udział w uroczystości dziękujemy dyrektorom, nauczycielom i wychowawcom. Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie dzisiejszej uroczystości.
  • Zachęcamy, aby obiad w domu rozpocząć wspólną modlitwą. Bardzo prosimy, aby uroczystość w domu była bez alkoholu.
  • Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do udziału w białym tygodniu od poniedziałku do czwartku włącznie, codziennie o godz. 18:00.
  • W tygodniu rozdamy pamiątki. Poświęcenie pamiątek otrzymanych
    od bliskich, połączone z zakończeniem uroczystości I Komunii św. będzie
    w czwartek.
  • Z ofiar rodziców dzieci, które przyjęły I Komunię św., został zakupiony
    ornat wielkanocny. Bóg zapłać za dar ołtarza.
  1. Próba dla dzieci klas czwartych szkół podstawowych przed odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w środę, 25 maja br., o 16:30.
  2. W sobotę, 28 maja br., od 15:00 do 22:00 na parkingu przed naszym kościołem odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży Wake up.
    Szczegóły na stronach internetowych diecezji i parafii oraz na plakatach.
  3. W zakrystii jest do nabycia tygodnik „Gość Niedzielny”.
  4. Ogłoszenia dostępne są także w Internecie i na tablicy ogłoszeń.

g.7.00 i 18.00Adoracja Najświętszego Sakramentu:
czwartki 18:30-19:30

Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca