6 stycznia 2018 roku miasto, wspólnie z ciechanowskimi parafiami, drugi raz organizuje Orszak Trzech Króli. Uczestnicy Orszaku zbiorą się o godz. 15.00 na placu Jana Pawła II, wszyscy otrzymają korony i śpiewniki. Sprzed ratusza Orszak z trzema mędrcami na czele, przemieszczającymi się konno, dotrze do kościoła farnego. Mszy będzie przewodniczył biskup Mirosław Milewski.

Przemarszowi towarzyszył będzie śpiew. Na początek kolędy zagra orkiestra dęta OSP Ciechanów. Uczestnicy Orszaku dostaną śpiewniki i korony, organizatorzy zachęcają również do samodzielnego przygotowywania koron oraz przebierania się za mędrców ze Wschodu. Jeżeli pogoda pozwoli, na trasie przemarszu, pod pomnikiem św. Piotra zaprezentowana zostanie scenka. Orszak dotrze do kościoła farnego, gdzie znajdować się będzie Święta Rodzina, której złożony zostanie pokłon. O godz. 16.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Zaproszenie do udziału w Orszaku przyjął biskup pomocniczy Diecezji Płockiej ks. Mirosław Milewski, który również będzie przewodniczył Mszy.

– Pierwszy Orszak w Ciechanowie zorganizowaliśmy niespełna rok temu i mieszkańcy bardzo licznie wzięli w nim udział. Pomysł ten przyjął się w naszym mieście. Jest to wydarzenie, które niewątpliwie nadaje Świętu Trzech Króli wyjątkowego, uroczystego charakteru. W imieniu swoim i proboszczów serdecznie zapraszam do wspólnego przemarszu – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

źródło: https://www.umciechanow.pl/main/aktualnosci/Miejski-Orszak-Trzech-Kroli/idn:5423